Víkendový seznamovací kurz paraglidingu

Seznamovací kurz je ideálním řešením, jak strávit parádní a super aktivní den. Na vlastní kůži vyzkoušíte, jaké to vlastně je, odlepit se od země a zažít první pocity při volném letu - letět kousíček nad zemí :-) Účelem seznamovacího kurzu není naučit Vás plnohodnotně létat, ale nabídnout Vám možnost nezávazně si vyzkoušet samostatné ovládání paraglidingového křídla.

Víkendový kurz paraglidinguVíkendový kurz paraglidinguVíkendový kurz paraglidinguVíkendový kurz paraglidingu

Průběh a cíle kurzu

Kurz má teoreticnou i praktickou část, kde se účastník seznámí se základy paraglidingu a pak se učí kluzák ovládat na zemi, odstartovat ho a bezpečně položit. Pak nacvičujeme samostatné lety nízko nad zemí, z mírného kopce ukončeného přistáním do určeného prostoru. Vše probíhá za stálého dozoru zkušených instruktorů. Pokud by Vás paragliding zaujal, je možné pokračovat ve výcviku kompletního kurzu, který umožnuje získat pilotní licenci.

V první části si ukážeme, jak vypadá paraglidingový kluzák, seznámíme se s kompletní paraglidingovou výstrojí a vysvětlíme si základní principy ovládání kluzáku. Poté začneme zkoušet starty a ovládat kluzák na zemi - zvedat kluzák nad hlavu a udržet ho v letové poloze. V tomto okamžiku je důležitý poctivý trénink a osvojení si citlivého vnímání a ovládání kluzáku.

V druhé části začneme nacvičovat prvním odpoutání od země a let v malé výšce pár metrů nad zemí. Díky malé výšce nehrozí žádné velké nebezpečí. Je to vlastně Tvůj první paraglidingový let, takže jde o skvělý zážitek, na který se nezapomíná. Od teď již skutečně létáš a není to jen sen ani virtuální simulace :-)

Podmínky účasti

Spodní věková hranice je 15 let, do 18 let je podmíněna písemným souhlasem rodičů nebo zákonného zástupce. Horní věková hranice není omezena. Zdravotní prohlídka není potřeba!

Délka kurzu

1 den (většinou sobota nebo neděle, dle počasí a domluvy). Kurz se konává v prvních dnech Kompletního kurzu, který na seznamovací kurz navazuje. V případě, že je vhodné počasí a máš chuť zůstat víc dní můžeš ve výcviku dál pokračovat.

Instruktoři

Mgr Jan Hájek - hlavní instruktor

Jan Krátký - druhý instruktor

Kde kurz probíhá a místo srazu

Místo srazu i začátku kurzu volíme dle počasí a vhodnosti místních podmínek tak, abychom maximalizovali počet letových dní. Kurzy provozujeme na jižní Moravě, Vysočině i v Čechách. O konkrétním místě srazu jsou účastníci s předstihem informováni, aby bylo možné vhodně naplánovat a domluvit dopravu.

 

Doporučená výbava

 • treková obuv - zpevněný kotník
 • sportovní oblečení s dlouhým rukávem a dlouhými nohavicemi
 • tenké rukavice, sluneční brýle, opalovací krém
 • psací potřeby a sešit na poznámky z teorie
 • chuť se bavit a učit se létat :-)

Doprava

K přejezdům v rámci výcviku můžete využít naše mikrobusy.

Ubytování a stravování

Ubytování při vícedenních kurzech řešíme v pokojích či chatkách. V ceně je zahrnuto sociální zařízení (WC, sprcha, teplá voda). Na kurz si s sebou vemte i spacák a stan, pokud bychom se přemisťovali za vhodnějším počasím. Stravování se řeší operativně během kurzu, dle místa létání.

Cena

2 900 Kč

Pokud se rozhodnote plynule pokračovat v kompletním kurzu paraglidingu, bude Vám cena  seznamovacího kurzu odečtena z celkové ceny za kompletní kurz . Prosíme kontaktujte nás, pokud uvažujete o pokračování v kompletním kurzu. Učástníkům kurzu nabízíme slevu 500,- Kč na další kurz případně tandemový let.

Cena obsahuje

 • zapůjčení kompletní výbavy (křídlo, sedačka s chráničem páteře, přilba, záložní padák)
 • teoretické přednášky
 • péče kvalifikovaných instruktorů
 • zapůjčení radiostanic
 • poplatky za užívání startovacích a přistávacích ploch
 • zákonné pojištění na škody způsobené třetím osobám
 • foto dokumentace z průběhu kurzu

Cena neobsahuje

 • dopravu do místa srazu (zajistíme po domluvě)
 • ubytování (zajistíme po domluvě). Obvykle stojí ubytování v rozmezí 250-350 Kč/noc

Další otázky

Pokud máte další otázky ke kurzům paraglidingu, podívejte se do sekce "Časté otázky", případně nám napište.

Rezervace termínu

Seznamovací kurz probíhá zpravidla v prvním dvou dnech kompletního základního kurzu! V případě větší skupiny (od 5 učástníků) je možné domluvit individální termín, podmínky i místo.

Aktuální termíny kurzů

Žádný kurz v zadaném období nebyl nalezen.