Motorový kurz paraglidingu 5 + 4 dny

Motorový kurz je další alternativou létání na padákovém kluzáku a značně rozšiřuje jeho možnosti. Výhodou u motorového padákového kluzáku je možnost odstartovat z roviny, za bezvětří a nezávislosti na termických podmínkách. Motorové létání vám umožní zalétat si nad místy, kam byste se s kluzákovým padákem nikdy nedostali. Další výhodou je možnost létat po celý rok.

Motorový paraglidingMotorový paraglidingMotorový paragliding

Průběh a cíle kurzu

Kurz probíhá na letišti v Podhořanech a začíná se většinou brzy ráno, nebo navečer, kde není termika a nefouká silný vítr. Během dne probíhá teoretická příprava. Délka kurzu je individuální dle schopnosti žáka, obvykle výcvik trvá čtyři dny. Podmínkou pro absolvování motorového kurzu je základní bezmotorový výcvik, nebo pilotní průkaz na paragliding.

Cena kurzu je rozdělena

Pro držitele pilotního průkazu pro bezmotorové létání s vlastním vybavením žáka (motorová krosna a padákový kluzák) je cena 3 500,-Kč

Pro držitele pilotního průkazu pro bezmotorové létání bez vlastního vybavení se zapůjčením výbavy je cena 6 300,- Kč

Cena kompletního kurzu motorového létání včetně základního bezmotorového výcviku je 12 500,- Kč při zapůjčení vybavení, s vlastním vybavením je cena 9 400,- Kč.

Motorový komplet je pojištěn proti škodám způsobeným třetí osobě. V případě poškození motorové krosny vinou žáka nebo jejich částí je nutno uhradit opravu.

Instruktor

Mgr Jan Hájek - 608 221 151 hajekair@seznam.cz

 

Cena neobsahuje

Ubytování, stravování

Podmínky pro účastníky kurzu

Spodní věková hranice je 15 let. Od 15 do 18 let s ověřeným písemným souhlasem rodičů nebo zákonného zástupce. Horní věková hranice není omezena. Dále je nutná lékařská prohlídka určeným leteckým lékařem.

Doporučujeme

pevnou kotníkovou obuv, oděv nebránící volnému pohybu, vhodné triko s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty

Aktuální termíny kurzů

Žádný kurz v zadaném období nebyl nalezen.