Bezpečnost kurzů a paraglidingu

Bezpečnost našich kurzů považujeme za nejdůležitější aspekt pro provoz naší školy paraglidingu. Používáme nejmodernější vybavení, které prochází každoroční pečlivou servisní kontrolou a které průběžně obměňujeme.

Kompletní školní výbava se skládá z paraglidingového kluzáku, sedačky, záložního padáku, přilby a vysílačky. Při výletech používáme další nezbytné navigační přístroje - váriometry a GPS.

Bezpečnost kurzu paraglidinguBezpečnost kurzu paraglidinguBezpečnost kurzu paraglidingu

Paraglidingové kluzáky

V naší škole používáme kluzáky Impuls 4 od české firmy Gradient. Tyto kluzáky jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších kluzáků na trhu a mají platnou certifikaci pro výcvik paraglidingu EN-A a jsou testovány švýcarskou laboratoří PARA-TEST. Jako všechny kluzáky od fy Gradient jsou považovány za světovou špičku. Pro šikovné absolventy máme k vyzkoušení i výkonnější školní křídlo Orbit 3, které je určeno pro bezpečné rekreační létání.

Postroj pilota - sedačka

Sedačka nebo také postroj je část vybavení, v které se pilot pohybuje na zemi a letí.  Jedny z nejdůležitějších vlastností je pohodlí a bezpečnost. Měla by být pohodlná a bezpečná. Používáme postroje od českých firem MAC PARA a KARPO FLY, které tyto podmínky splňují. Postroje mají příslušné testy.

Záložní padáky

Používáme záložní systém od české firmy EASY FLY, která má s vývojem záložních padáků dlouholeté zkušenosti. Samozřejmostí je odpovídající test.

Přilba

Používáme kompozitové přilby Basic od české firmy PARAEVOLUCE, které jsou vyrobeny z kevlarových a uhlíkových tkanin. Tato přilba je certifikována pro paragliding.

Vysílačky

Pro komunikaci používáme osvědčené PMR vysílačky.

Navijáky

Veškeré naše navijáková zařízení jsou schválny pro paraglidingové létání dle platných směrnic LAA ČR.

Instruktorské zajištění

Instruktoři naší školy jsou dlouholetí a zkušení piloti. Hlavní instruktor Honza Hájek má mnohaletou praxi s výcvikem pilotů a díky pedagogickému vzdělání má mimořádné schopnosti svoje zkušenosti předat dalším novým pilotům. Více o našem týmu najdete na tomto místě.

JSME POJIŠTĚNÍ PROTI ŠKODÁM TŘETÍM OSOBÁM.
BEZPEČNOST ŠKOLY PARAGLIDINGU JE NAŠE KRÉDO.